Czy busy jeżdżą do Holandii w czasie Pandemii COVID-19?

2020-06-05

Wielokrotnie klienci pytają przewoźników do Holandii, czy ich busy jeżdżą do Holandii w czasie Pandemii COVID-19. Tysiące osób mieszkających w Holandii od czasu wprowadzenia wzmożonych kontroli na granicach , oraz ograniczeń związanych z lotami pomiędzy np. Poznaniem, Warszawą, Gdańskiem, Katowicami, a lotniskami w Holandii zostały odwołane. Polacy pracujący sezonowo lub na stałe zaczęli zmagać się z problemem przejazdów do domu. Zamknięte zakłady pracy w Holandii, oraz obowiązkowa kwarantanna pokrzyżowała dla wielu osób plany urlopowe jak i zawodowe. Przewoźnicy musieli dostosować się do rzeczywistości w której się znaleźli i zaczęli realizować przewozy z mniejszą ilością osób w każdym z busów.

Problem z kwarantanną nakładaną na kierowców

W większości przypadków w każdym busie spotkamy jednego lub dwóch kierowców zmienników. Przez obecną sytuacje i obostrzenia na kierowców została nakładana przymusowa kwarantanna przez którą nie byli w stanie pracować co wpływało na kondycję finansową firm przewozowych, a niektóre przez te działania zawiesiły firmy lub ogłosiły upadłość.

Jak wyglądał trend osób zainteresowanych busami z Holandii do Polski?

Na poniższym zdjęciu (źródło Google Trends) możemy zauważyć bardzo duży trend na powroty z Holandii do Polski

Źródło Google Trends

Jak wyglądało zainteresowanie busami do Holandii?

Na poniższym wykresie możemy zauważyć aktualny trend zainteresowania osób zainteresowanych busami do Holandii

Źródło Google Trends

Czy busy nadal kursują?

Tak, wiele firm oferuje przewozy do Holandii z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa, czyli m.in: zapewnienie środków czystości, sprawdzanie temperatury przed wejściem do busa, oświadczenia o braku objawów w ostatnim czasie. Warto zweryfikować na stronie każdego z przewoźników informację o aktualności kursów, oraz skontaktować się telefonicznie.

Wszyscy przewoznicy w jednym miejscu

Sprawdź już teraz wolne miejsca

Wyszukaj busa