Bus – Najwygodniejszy i Najbezpieczniejszy Środek Transportu

kobieta słuchająca muzyki w busie
2021-04-16

Każda osoba, która planuje podróż zagraniczną, zastanawia się, jaki środek transportu będzie najlepszy i spełni jej oczekiwania. Może skorzystać z samochodu osobowego, autobusu, pociągu, samolotu oraz busa. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Jazda busem to zdecydowana przewaga zalet nad wadami.

Podróż busem na tle innych środków transportu 

Podróż samochodem osobowym wymaga od kierowcy koncentracji i dużego wysiłku. Jeżeli siedzimy za kółkiem, nie ma mowy o chwili wytchnienia. Kierując pojazdem, musimy cały czas koncentrować się na jeździe. Nawet gdy ktoś nas zmienia na kilka godzin, nie możemy sobie pozwolić na chwilę luzu. Przestrzeń w aucie osobowym jest ograniczona. Przy pełnym samochodzie, komfort jazdy znacznie się obniża.

Wybór autobusu i pociągu dla wielu osób nie będzie lepszym rozwiązaniem niż zaplanowanie jazdy np. busem do Holandii. W pełnym autobusie nie ma mowy o komforcie i bezpieczeństwie. Wiele osób narzeka na brak wygody. Pasażerom trudno rozprostować nogi. Siedzenia są blisko siebie i osoby rozsiadające się na fotelach krępują ruchy innych pasażerów na przyległych siedziskach. 

Samolot chociaż jest najszybszą formą transportu, nie zapewnia maksymalnego bezpieczeństwa i wygody. Lotniska są zazwyczaj oddalone od dużych miast europejskich, do których podróżujmy. Trzeba dojechać do nich innymi środkami transportu, np. koleją, Taxi albo autobusem. To wszystko zajmuje czas i wydłuża podróż.

Wybór busa to rozsądna decyzja  

Na tle innych środków transportu zbiorowego bus jest najwygodniejszy i najbezpieczniejszy. Łączy w sobie najlepsze cechy wszystkich innych środków transportu. Jest zwinny i szybki, podobnie jak samochód osobowy, ale o wiele bardziej wygodny od niego. Większa przestrzeń, wygodniejsze fotele i niewielu pasażerów.  Autobusem, koleją i samolotem nigdy nie dotrzemy do samego celu podróży. Trzeba dojechać do miejsca docelowego kilka, kilkanaście, a nawet więcej kilometrów. Tymczasem bus dojeżdża dokładnie do celu naszej podróży, podobnie jak Taxi.

Fotele w busie są o wiele bardziej wygodniejsze niż w samochodzie, pociągu i w autobusie. Jest dużo miejsca na rozprostowanie nóg. Fotele wyposażone są w regulację, która umożliwia pasażerom dopasowanie fotela do ich indywidualnych potrzeb. Można o wiele bardziej niż w autobusie i samolocie przechylić fotel do tyłu i spać jak na łóżku w domu. Podobny zabieg nie zawsze jest możliwy w innych środkach transportu.

 Dlaczego bus jest najbezpieczniejszym środkiem transportu?

Kierowcy busów do Niemiec to profesjonaliści z wieloletnim stażem, którzy na co dzień spędzają wiele godzin za kierownicą. Nie każdy kierowca samochodu osobowego ma tak dużą praktykę w jeździe. Kierowcy busów doskonale znają trasy, które przemierzają wiele razy w miesiącu, a czasem w ciągu jednego tygodnia. Możliwość popełnienia błędu, doprowadzenia do niebezpieczeństwa na drodze w przypadku kierowcy busa jest o wiele mniejsza niż kierującego samochodem prywatnym i pilota samolotu.

Podróżując po Europie, kierowcy busów przemierzają trasy przy różnych warunkach pogodowych, np. trasa z Olsztyna do Holandii trwa około 13 godzin. Posiadają umiejętność jazdy w różnych okolicznościach, o każdej porze dnia i roku. 

Komfort podróżowania busem 

W busie bez najmniejszego problemu można oglądać telewizję, słuchać radia na słuchawkach, przeglądać Internet na laptopie lub w smartfonie , czytać książkę i swobodnie rozmawiać z innymi pasażerami. Nie ma tutaj zagrożenia, że chwila rozproszenia czy braku uwagi doprowadzą do wypadku. Kierowca samochodu osobowego o wiele bardziej jest narażony na rozproszenie, niż kierujący busem.

Busy wyposażone są w klimatyzację najwyższej klasy, która umożliwia komfortowe podróżowanie i kierowanie pojazdem. Samochody osobowe nie zawsze posiadają na wyposażeniu klimę, co znacznie zmniejsza komfort jazdy i podróżowania. 

W opinii pasażerów busy to najlepszy wybór. Podróż nimi ma więcej zalet niż jazda koleją, autobusem, samolotem i samochodem osobowym. Rosnące zapotrzebowanie na podróżowanie busem potwierdza wielu pasażerów, którzy wybierają ten środek lokomocji na dłuższe trasy. Podczas planowania wyjazdu za granicę prawie zawsze pasażerowie rozważają możliwość jazdy busem. Komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze zawsze stawiane są tutaj na pierwszym miejscu. Bus dojeżdża pod wskazany adres, do samego celu podróży. Wychodząc z busa, jesteśmy na miejscu, dokładnie tam, gdzie planowaliśmy przyjechać.

Wszyscy przewoznicy w jednym miejscu

Sprawdź już teraz wolne miejsca

Wyszukaj busa